Log in
updated 4:22 PM EEST, Apr 23, 2018

Συνέντευξη Χαλιορή στο ΣΤΑΡ Κεντρικής Ελλάδας (video)

Συνέντευξη Χαλιορή στο ΣΤΑΡ Κεντρικής Ελλάδας (video)

Σχόλια  

+3 #1 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΡΙΑΝΤΗΣ 10-04-2018 19:17
......ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΕΒΑΣΜΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΑΞΙΟΤΙΜΟ ΑΥΤΟ ΚΥΡΙΟ ΜΙΑ ΑΠΛΗ, ΑΓΑΘΗ ,ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΗ ΕΡΩΤΗΣΗ:ΜΠΟΡΕΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΑΥΤΟΣ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΕΚΛΟΓΕΣ, ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ,ΣΤΗ ΦΩΚΙΔΑ;;;;;;ΑΡΚΟΥΝ,ΑΡΑΓΕ, ΤΑ "ΚΟΣΤΟΥΜΙΑ" ΚΑΙ ΟΙ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ,ME ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΛΟΓΙΑ, ΣΤΑ Μ.Μ.Ε;;;;;;OI ΚΑΘΗΜΕΡIΝΕΣ ΕΠΑΦΕΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ,ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ,ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΡΟΛΟ;;;;;;;;;
-9 #2 Φωκέας 11-04-2018 14:01
Ο Χαλιορής κάνει περισσότερες "καθημερινές επαφές" με τους πολίτες από οποιονδήποτε άλλον υποψήφιο, εδώ και χρόνια.
-10 #3 123 11-04-2018 14:26
Τριαντη εισαι πολυ λαθος!
Ο Χαλιορης κυκλοφορει σε ολη τη Φωκιδα σχεδον καθημερινα, χωρις παρατρεχαμενους και κολακες!ΚΑΝΕΝΑΣ αλλος πολιτευτης δεν εχει μεγαλυτερη και αμεσοτερη επαφη με τους απλους πολιτες!
+9 #4 αγανακτισμενος με αιτια 11-04-2018 18:35
Θα ρωτησω για μια ακομη φορα , με ποια ιδιοτητα ο παραπανω Κος δινει συνεντευξεις , συναντα αστυνομικους διευθυντες, πατριαρχες δεσποταδες κ΄λ΄π εχει καποιο θρσμικο ρολο ; ¨η σαν ιδιοτης εχει τετοια προνομιουχο μεταχειριση ; να ξερει οτι το πολυ κυριε ελεησον το βαριεται και ο θεος. Με το ζορι να μας κατσει στον σβερκο και να ειμαστε και χαρουμενοι γι αυτο.
-12 #5 Φωκέας 11-04-2018 20:51
Αγανακτισμένε, ο Χαλιορής, είναι πολιτευτής.Και κάνει επαφές με όποιον θέλει για ενημέρωση του.Αυτό δεν είναι κακό.
+11 #6 αγανακτισμενος με αιτια 12-04-2018 18:23
Τι σημαινει πολιτευτης; τον εχει χρησει κανεις ή ειναι αυτοδιοριζομενος ;εκφραζει καποια γραμμη ή κανει προσωπικη ψηφοθυρικη τακτικη για να προλαβει καταστασεις ή να επιβαλει (;;; ) καταστασεις ; Αν καποιος υπηρξε μια φορα υποψηφιος και απετυχε, εχει παρει πρασινη ΄η μαλλον μπλε καρτα για να κινειται αυτονομα στο ονομα κομματος ολες τις εποχες του χρονου ; Θα απαντησει μια φορα ο ιδιος για να μαθουμε ( μπορει να τον εχω παρεξηγησει ) μιας και ασχολειται περισσοτερο απο ολους με τα μεσα ή θα απαντησει ο " φωκεας¨μιας και το εχει παρει εργολαβικα απο οτι βλεπω.
-4 #7 Κωνσταντίνος Χαλιορής 18-04-2018 12:06
Αρχικά θα ήθελα να ευχαριστήσω το "amfissapress" για την ανάρτηση, σχετικά με την τοποθέτηση μου στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του STAR Κεντρικής Ελλάδας.
Επίσης θα ήθελα να ευχαριστήσω κάθε σχόλιο από όπου και αν προέρχεται μιας και μου δίνεται η ευκαιρία να γίνομαι καλύτερος.Πιστεύω στην καλοπροαίρετη κριτική που μόνο καλό μπορεί να κάνει σε όλους μας.Αν και θα προτιμούσα τέτοιου είδους συζητήσεις να γίνονται δια ζώσης θα ήθελα μόνο να πω πως με βάση το καταστατικό της Νέας Δημοκρατίας όσοι συμμετείχαν στις τελευταίες εκλογές αποκαλούνται "πολιτευτές".Αν και εμένα προσωπικά δε μου αρέσει αυτός ο όρος,μας έχει ζητηθεί να τον χρησιμοποιούμε.Επίσης από την πρώτη στιγμή που ασχολήθηκα με τα κοινά,έχω επιλέξει να μην εξαφανίζομαι,να μην κρύβομαι και να βρίσκομαι όσο το δυνατον περισσότερο κοντά σε πολίτες αλλά και στα προβλήματα που όλους μας αφορούν.Για αυτό το λόγο,βρίσκομαι εδώ,με θέσεις και απόψεις,με παρουσία και κυρίως με διάλογο.Ποτέ δεν επικαλέστηκα πως τα γνωρίζω όλα για αυτό και προσπαθώ να βρεθώ από άκρη σε άκρη σε όλο τον Νομό.Θα χαρώ να σας γνωρίσω και από κοντά και να ανταλλάξουμε απόψεις μιας και η αγάπη μας για τον τόπο είναι κοινή. Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
+6 #8 αγανακτισμενος με αιτια 18-04-2018 18:59
Καλιο αργα παρα ποτε ο Κος Χαλιορης πηρε θεση και απεσυρθει ο φωκεας, αυτο τον τιμα και δειχνει νεο ηθος στην πολιτικη.Το οτι το καταστατικο της ΝΔ του δινει το δικαιωμα της χρησης του ορου ¨πολιτευτης ¨ ( με οτι βαρος φερει αυτος ο ορος απο ταις παλιες εποχες ) δεν σημαινει οτι πρεπει να αναγνωριζεται και απο θεσμικες εκδηλωσεις οπως για παραδειγμα στις γιορτες για την απελευθερωση της πολης . Συγκεκριμενα , τον υποδεχτηκε ο αντιδημαρχος κατα την προσελευση του στην εκκλησια και τον συνοδευσε εντος , ηταν στην πρωτη σειρα ( σαν επισημος ) στην καταθεση στεφανου , ανεβηκε στην εξεδρα των επισημων στην διαρκεια της παρελασης κλπ . Ολα αυτα δεν τα προβλεπει φανταζομαι το καταστατικο της ΝΔ αλλα θα πρεπει να τα προβλεπει ( αν καποιος το τηρει ) το πρωτοκολο του δημου και της περιφερειας . Το ιδιο συμβαινει και με αλλους συνωστιζομενος στα σκαλοπατια του ψηφοδελτιου της ΝΔ και μερικοι δεν μπορουν να επικαλεστουν καν τον ορο ¨πολιτευτης¨ αλλα επικαλουνται αλλους τιτλους οπως πχ προεδρος αποστρατων ¨η αντιδημαρχος αν. Μανης κλπ. Ο κος Μπουγας απεναντιας και προς τιμη του καθως και ο Κος Θανος και η κα Παπαθαναση αν και θα το δικαιουντο και κυριως οι δυο πρωτοι ως πρωην υφυπουργοι ( Ο Γκελεσταθης το εφαρμοσε οσο κανεις αλλος ) τηρουν σταση περισσοτερο αξιοπρεπη κατα την γνωμη μου . Ολα αυτα για να μπορεσουμε να αποκτησουμε ενα μετρο και να αποδιδουμε στον καθενα αυτο που του αξιζει.
0 #9 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΡΙΑΝΤΗΣ 19-04-2018 11:14
......ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΠΑΝΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ "ΕΠΩΝΥΜΟΣ" ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΣΕ ΣΧΟΛΙΑ,ΑΥΤΟ,ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΤΑΠΕΙΝΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ,ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΤΙ.ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΣΠΟΥΔΑΙΟΤΕΡΟ ΡΟΛΟ,ΓΙΑ ΜΙΑ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΑ, ΠΑΙΖΟΥΝ ΟΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ ΕΠΑΦΕΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΠΛΗΡΩΜΕΝΕΣ ,ΤΙΣ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ,ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΣΤΑ Μ.Μ.Ε.